Zoner.cz |  Czechia.com |  Inshop.cz |  Interval.cz |  CA Czechia.cz |  InMail.cz  Hostováno na serverech CZECHIA.cz
Oficiální stránky v ČR
Home > Ostatní > Zaklínačská znamení
Hlavní
Biografie
Bibliografie
Recenze
Galerie (567)
Postavy z knih
Odkazy
Vše o hře
Novinky
Vše o filmu
Novinky
Galerie (140)
Herci
Anketa
Rozhovory
Komentáře (3540)
Protest
Download
FAQ
Čtenáři
Klub AS
Soutěž
Fórum
Ankety
Nej Yennefer
Povídky
(63)
Facebook stránky
Ostatní
Zakl. jako sexuální idol
AS ve slovníku spis.
Články AS
Dřevárny (kdy, kde)
Cony a setkání
Erby států a rytířů
Hra
Kalendář
Testy znalostí
Inspirace AS
Mapy světa AS
Povídky AS
Mistr Geralt zabiják
Rodokmeny
Slovník Starší mluvy
Zaklínačská znamení
Komixy
Systém
Fulltextové vyhledávání:
Zasílání novinek mailem:

Kolik je 36 / 6:
Aktuálně ve fóru

altair - 12.04.2024 15:00:00
Nero díky. bylo to polámaný (ter...

Dark rezervní - 03.04.2024 21:44:00
Zdravíčko.... co se to tady stalo, u...

nero - 02.04.2024 12:54:00
Test :) Zdravím všechny!...

Aard

- vržení energie

1.

Vztekem zaslepená striga se s vytím vrhla do útoku. Geralt klidně čekal, jen zvednutou pravou rukou před sebou ve vzduchu kreslil Znamení Aard. Striga odletěla několik kroků zpět, jako po ráně kladivem, udržele se ale na nohou. Ukázala drápy a odhalila tesáky. Vlasy se jí zvedly a rozevlály, jako kdyby stála v prudkém větru. S námahou, chroptíc, krok za krokem, šla dál. Navzdory všemu šla. Geralt zneklidněl. Nečekal sice, že by tak prosté Znamení dokázalo strigu úplně znehybnět, jenže také nečekal, že bestie odpor překoná tak snadno. Nedokázal Znamení držet příliš dlouho, bylo to příliš vyčerpávající a striga před sebou měla ne víc než deset kroků. Prudce Znamení sejmul a uskočil.
Stříbrný meč - str. 34
2. Uhodil se zády o skálu, otevřel oči - v pravý čas, aby zahlédl tmavé postavy nepřátel, dva rychlé záblesky. První záblesk odrazil mečem, před druhým se instinktivně kryl levou rukou. Ucítil ránu, bolest a hned nato ostré zaštípání soli. Odrazil se nohama ode dna, vyjel nahoru, ke hladině, složil prsty a vystřelil Znamení. Výbuch byl tlumený, zasáhl uši krátkým zábleskem bolesti. Jestli se z toho dostanu, říkal si když mlátil do vody rukama nohama, jestli se z toho dostanu, pojedu za Yen do Vengerbergu, zkusím to ještě jednou... Jestli se z toho dostanu.
Meč osudu - str. 51
3. Ohnivý ovál teleportu silněji vzplál, světlo zalilo celou uličku. Zaklínač ucítil z oválu proudící Moc, ucítil ji ještě dříve než se jeho medailón začal horečně, varovně chvět. Rience rovněž ucítil vlnu energie tryskajíci z teleportu - nadcházející pomoc. Zařval, hodil sebou jako veliká ryba. Geralt se mu zapřel koleny do prsou, vztáhl ruku, složil prsty do znamení Aard a udeřil jím do planoucího portálu. To byla chyba. Z portálu nikdo nevyšel. Vytryskla z něj pouze Moc - a tu si vzal Rience.
Krev elfů - str. 249
4. "Takzvané Znamení Aard, Ciri, je zcela prosté zakletí. Patří mezi psychokinetická kouzla, která používáme k vyslání energie požadovaným směrem. Síla takového energetického výboje záleží na uvolněné Moci a síle vůle toho, kdo Znamení provede. Může být značná. Zaklínači si toto zakletí osvojili díky skutečnosti, že nevyžaduje znalost magické formule - postačí soustředění a gesto. Jak přišli na ten název, nemám zdání, snad ze Starší Mluvy, v níž slovo ard, jak jistě víš, má význam "hora","horní" nebo "nejvyšší". Pokud je tomu tak, je to název úplně pomýlený, poněvadž sotva známe snadnější psychokinetické kouzlo. Jistěže my nebudeme ztrácet čas a energii na něco tak primitivního, jako je zaklínačské Znamení. Budeme nacvičovat pravou psychokinezi. Vyzkoušíme ji... Hele, na tom koši, co leží pod jabloní. Soustřeď se."
Krev Elfů - str. 300

Axie

- upokojení

1.

Klisna náhle pohodila hlavou, hlasitě zaržála, zadupala a zatančila na stezce, rozhazujíc kopyty suché listí. Jezdec objal levou paží její šíji a dlaní pravice, jejíž prsty složil do Znamení Axie, přejížděl nad koňskou hlavou, mumlaje uklidňující zaříkání. "To je to tak špatné?" zašeptal. Nerušil znamení a ostražitě se rozhlížel. "Tak moc? Tiše, Klepno, tiše." Kouzlo zapůsobilo rychle, avšak patou popohnaná kobylka šla dál pomalu a nejistě, jakoby ztratila přirozený rytmus chůze.
Stříbrný meč - str. 43,44

Heliotrop

- blokování energie (neutralizování)

1.

Zvuková vlna zasáhla zaklínače jako taran - vzala mu dech, drtila hrudník, trhala uši a mozek trny bolesti. Letěl dozadu, sotva ještě stačil zkřížit zápěstí obou rukou do Znamení Heliotropu. Kouzlo do znacné míry oslabilo náraz, když udeřil zády do zdi, nicméně se mu však zatmělo před očima a zbytek vzduchu mu byl vytažen z plic zároveň se zasténáním.
Stříbrný meč - str. 69

Igni

- oheň

1.

"Geralte!" vykřikla Yennefer, skrčila nohy a natáhla je stranou pod vůz, ke spoutaným, dozadu zkrouceným zaklínačovým dlaním. "Znamení Igni! Přepal pouta! Cítíš provaz? Přepal ho, hrome!"
"Naslepo?" namítl Geralt. "Popálím tě, Yen."
"Dělej! Vydržím!"
Poslechl; v prstech složených na čarodějčiných kotnících do magického Znamení, ucítil mravenčení. Yennefer odvrátila obličej a zakousla se do límce, aby nevykřikla bolestí.
Věčný oheň - str. 85

2.

Když odjížděli, otočil ještě kotlík z plotu za kovárnou. Kotlík byl trochu děravý, ale zaklínač jej zaletoval Znamením Igni.
Meč osudu - str. 70

Quen

- ochranné pole (štít, znamení štítu)

1.

Dlouhá, uzká tlama plná bílých jehlovitých zubů se otevřela, rozepjala se blanitá křídla a bestie letěla na muže jako střela z kuše. Geralt ucítil v ústech železitou pachuť krve, vyslovil magickou formuli a součastně před sebe natáhl ruku s prsty složenými do Znamení Quenu. Vampýr zasyčel, bleskově změnil směr, se zachechtáním vzlétl nahoru a okamžitě se zas vrhl střemhlav dolů - zaklínači za krk.
Stříbrný meč - str. 69

2.

Z davu vyletěl kámen a bouchl o dláždění. Za ním druhý, ten přeletěl nad Geraltovou rukou. Zaklínač se vztyčil, zvedl ruce a učinil rychlé gesto. Dav zahučel, kamenů přiletělo víc, ale Znamení je sráželo stranou - míjely cíl, chráněný neviditelným, oblým pancířem.
Stříbrný meč - str. 120

Yrden

- zámek (ochrana před otevřením)

1.

Víko zasunul teprve tehdy, když seshora zaslechl řev. Lehl si naznak vedle mumifikovaných ostatků Addy, na desku zevnitř nakresli znamení Yrden.
Když otevřel oči, byl písek v hodinách už úplně přesypaný, což znamenalo že letargie trvala déle než bylo třeba. Natáhl uši - neslyšel nic. Jeho smysly už pracovaly normálně. Vzal meč do ruky, dlaní přejel po víku sarkofágu, zabručel zaříkadlo a pak desku lehce odsunul na několik palců. Ticho.
Stříbrný meč - str. 36


Máte k článku nějaké připomínky? Nelíbí se Vám něco? Zkuste přidat svůj názor pod článek.
Komentáře k článku
Zobrazit všechny komentáře ]
aswin - Re: Best - 24.11.2021 9:31:00
shreya sehgal - Best - 16.04.2021 9:38:00
Tarreb - znameni - 28.10.2008 18:45:00
K I - snadno a rychle - 27.05.2007 12:12:00
Vlk z Attre - jak provádět znamení - 01.12.2006 20:17:00
VV - Znamení - 21.02.2006 13:01:00
Ellena - Nadpis - 30.05.2004 19:30:00
Holistr - Re: Nadpis - 09.05.2004 13:54:00
Wiking - Nadpis - 02.05.2004 13:15:00
Toogi - Nadpis - 06.04.2004 21:28:00
Andrzej Sapkowski CZ by Nero 2000
(Nebudu sem psát, že všechna práva vyhrazena, páč je to blbost. Tak kdybyste si své dílko poznali, napište mi majla a dáme to do pořádku)
 Poslední úprava:21.11.2002 13:46:50

Hostováno na serverech CZECHIA.cz