Zoner.cz |  Czechia.com |  Inshop.cz |  Interval.cz |  CA Czechia.cz |  InMail.cz  Hostováno na serverech CZECHIA.cz
Oficiální stránky v ČR
Home > Ostatní > Možný děj Jezerní paní (Paní jezera)
Hlavní
Biografie
Bibliografie
Recenze
Galerie (567)
Postavy z knih
Odkazy
Vše o hře
Novinky
Vše o filmu
Novinky
Galerie (140)
Herci
Anketa
Rozhovory
Komentáře (3665)
Protest
Download
FAQ
Čtenáři
Klub AS
Soutěž
Fórum
Ankety
Nej Yennefer
Povídky
(63)
Facebook stránky
Ostatní
Zakl. jako sexuální idol
AS ve slovníku spis.
Články AS
Dřevárny (kdy, kde)
Cony a setkání
Erby států a rytířů
Hra
Kalendář
Testy znalostí
Inspirace AS
Mapy světa AS
Povídky AS
Mistr Geralt zabiják
Rodokmeny
Slovník Starší mluvy
Zaklínačská znamení
Komixy
Systém
Fulltextové vyhledávání:
Zasílání novinek mailem:

Kolik je 36 / 6:
Aktuálně ve fóru

jeff777 - 15.06.2024 13:38:00
...

jeff777 - 15.06.2024 13:35:00

Geralt 1.

Emhyr = Duny

Pokud si pamatujete, Pavetta s Dunym na své cestě po moři ztroskotali za nevysvětlitelných okolností a nenašly se po nich ani po jejich lodi žádné stopy. Rovněž tak Yennefer. Ta se objevila u Vilgefortze v jeho tajné skrýši. Domnívám se, že Duny se po ztoskotání setkal s Vilgefortzem a dali se do kupy. Pak jeden z nich se stal nepohodlným pro toho druhého a začali jít proti sobě. Vilgefortz se chce pomstít Dunymu na Ciri a Duny hledá Vilgefortze a podrobuje si svět.

2.

Co se stane s Ciri?

Sapkowski zasadil část děje pátého dílu do prostředí artušovských legend. Ciri se po vstupu do Věže Vlaštovky teleportuje do jiného časoprostoru, po cestě potká Galahada a společně se vydají na Camelot hledat Merlina. Stane se paní světů a naučí se cestovat v čase po různých světech. Setká se rovněž se svým otcem Dunnym. Řada polských přátel tvrdí, že pátý díl je špičkou v Sapkowského tvorbě, ostatní si myslí, že tím, že zařadil děj do 'jakoby' starověké anglie a artušovkých legend, ztratil na své originalitě. No, necháme se překvapit.

3.

Co Geralt a jeho parta?

Přečkají zimu v Toussaintu a pak se vydají hledat Vilgefortzovu skrytou pevnost. Naleznou citadelu Stygga a osvobodí Yennefer. Geralt se má údajně zaplést s čarodějkou Fringilla Vigo.

4.

Kdo zahyne?

Cahir, Milwa, Angouleme, Regis a mnozí další z hlavních charakterů. První čtyři jmenovaní najdou smrt v citadele Stygga. Regis jako pravý upír zemře jako pravý upír s ústy plnými krve.

5.

Přežije Geralt a Yennefer?

Oba dva zahynou, ale není to jisté. Posuďte sami: Pamatujete si jak Ciri, když byla v Kaer Morhenu, prorokovala Coenovi a Geraltovi, že zahynou. Coen zemře mečem. Geralt dostane smrtelnou ránu vidlemi. Yennefer se ho pokusí zachránit. Použije všechnu svou sílu, ale nepomůže to. Zemře i ona. Ciri se rozhodne, že je může zachránit jen jedna stará legenda. Položí je na člun a ............. oni přistanou v zemi podobné nebi - v zemi kde spočívá Král Artuš.

6.

Ostatní velké momenty:

Velká bitva nad Brennou. Zde se střetnou vojska Nordlingů a Nilfgaarďanů. Mnoho již mrtvých hrdinů a postav vstane z mrtvých a objeví se znova v ději (Jarre jednoruký, Duny, Nimue, Marti Sodergren).

Rozhodně se už pátého dílu nemohu dočkat, je prý dvakrát obsáhlejší než díl čtvrtý.
Andrzej Sapkowski CZ by Nero 2000
(Nebudu sem psát, že všechna práva vyhrazena, páč je to blbost. Tak kdybyste si své dílko poznali, napište mi majla a dáme to do pořádku)
 Poslední úprava:21.11.2002 13:41:42

Hostováno na serverech CZECHIA.cz